6 Comments on “Anatewka”

 1. Skrzypek na dachu z Chaim Topolem w roli Tewje, to dla mnie jeden z najlepszych ale i smutnych filmów .
  Przeniosłam się myślami do Anatewki, Tykocina, starej chałupy z ogromnym dachem stojącej przy ulicy Wiślanej w Karczewie – świat różnorodny, którego już nie ma. Pięknie oddany klimat na obrazie, okna rozświetlone szabatowymi świecami…”one season following another laden with happiness and tears” .

  1. Lubię skrzypkowe granie w Anatewce i kilka razy też tam wracałam. Cieszę się, że odnalazłaś atmosferę małego miasteczka żydowskiego przed zmierzchem w moim obrazie. Wybrany przez Ciebie cytat, pochodzi z mojej ulubionej piosenki z filmu.
   Sunrise Sunset.
   Dziękuję Bees.

 2. Ogromne zaskoczenie dla mnie! Obraz jest niesamowicie przejmujący. Po pięknych puchowych krajobrazach zimowych z poprzednich wpisów, ten niepokoi; przynosi na myśl jakieś nieczczęście, zgliszcza, rozpadanie się i rzekę łez, w której odbijają się fragmenty. Apokalipsa…Obraz jest bardzo dobry.

  1. To są moje wędrówki po świecie myślami. Od kilku dni nie mogłam jeździć na wycieczki, aby uwolnić myśli. Tłoczą się w głowie. Raz jestem tu , raz tam. Tęsknię, marzę i zastanawiam się co będzie. Mam plan spotkania z Piekarzem.
   Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *