Pani Wiosna

Płótno, akryl, 30×24

Rankiem , nad domem , trzy klucze gęsi leciały na północny-wschód. Cicho, formując klucze bardzo szybko się przemieszczały. Słoneczko im sprzyjało. A u mnie wiosennie. Pani wiosna , z wiankiem na głowie , tak jak te gęsi, cichutko idzie ku nam przez las.


8 Comments on “Pani Wiosna”

 1. W takim lesie można znaleźć chatkę stojącą na kurzych nóżkach…
  koniecznie zabierz ze sobą maskotkę strażnika i miotłę!

  1. Dziękuję LDT. Chatka może stać troszeczkę dalej. Być może Pani Wiosna odpocznie tam przed dalszą podróżą.
   Pozdrawiam.

  1. Bardzo dziękuję Azjo za komentarz. Cieszę mnie bardzo Twoje słowa. Miałam chwilę zwątpienia, czy to moje malowanie ma sens. Czuję się twórczo spętana. Będę próbowała coś zmienić.
   Zimowy czas na szczęście minął. Przed nami wiosna. Na moim obrazie Pani Wiosna, w kwiecistym wianku zapowiada, nowy zielony, pełen nadziei czas.
   Przesyłam serdeczności.

 2. Choć czasem potrzeba przestrzeni, laso-terapia jest niezastąpiona o każdej porze roku.
  Obraz oddycha powiewem wiosny , poszycie lasu jeszcze gdzieniegdzie zimowe, czupryny drzew już grzeją się w słońcu. Piękne niebo , różowo-błękitne, zapowiada równie udany wiosenny leśny spacer.

  1. Dziękuję Bees za komentarz i Twoje skojarzenia. Potrzeba mi nieograniczonej wolności. Zima wymusiła, dłuższe przebywanie w domu. Maria niechętnie wychodzi na spacery, woli ten czas przeczekać w zaciszu domowym. Więc i my siedzimy razem z nią.
   Wewnętrznie nosi mnie i to sygnał, że jak przymrozki odpuszczą trzeba ruszyć w stronę gór. Może się uda pojechać.
   Pozdrawiam.

   1. Każdy jest czymś ograniczany, domem, pracą, zwierzętami, zdrowiem. Myślę, że piękne podróże malarskie pozwalają oddalić się w dowolne rejony , gdzie oczy poniosą. Bardzo podobają mi się przedstawiane tu na blogu podróże.

    1. Wiele rzeczy jest już poza mną Bees . Nieograniczona wolność to dla mnie spokój umysłu , bo wtedy wszystko wydaje się takie proste. Z łatwością przenoszę się myślami tu i tam, ale nigdy nie wiem co jest dla mnie lepsze tu czy tam.
     Zaglądaj Bees do mnie. Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *